top of page

Mobil Analiz ve Ölçümleme Konferansı Düzenlendi


14 Haziran 2017 günü, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen konferansta, günümüzde uygulanan analiz ve ölçümleme yöntemlerinin yanı sıra, datanın pazarlama ve müşteri kazanımında efektif kullanımına yönelik strateji ve uygulamalar uzman konuşmacıların anlatımı ve örnek çalışmalarla ele alındı.

Pazarlamanın inovatif gelişimine ve dönüşümüne mobilin gücüyle hız kazandırmak; tüketicilerle kurulacak daha yakın, daha güçlü ilişkilerin iş hacimlerini büyütmesine katkı sağlamak misyonuyla 50 ülkede, 800 üye ile faaliyet gösteren MMA’in Türkiye oluşumu, 2009 yılından bu yana bu alanda küresel bilgi birikimini ülkemize taşıyor ve 100’e yakın üyesiyle mobilin gelişimine katkı sağlıyor.

Eğitim ve bilgi paylaşımı etkinlikleriyle küresel bilgi birikiminin sektör geneline yayılmasını sağlayan, mobil pazarlamanın ve ilgili teknolojilerin gelişimine öncülük eden MMA Türkiye’nin, (Mobil Pazarlama Birliği), 14 Haziran 2017 günü, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long salonunda düzenlediği konferansta, mobil stratejilerin belirlenmesinde büyük önem taşıyan Analiz ve Ölçümleme konuları masaya yatırıldı.

Konferansta günümüzde uygulanan analiz ve ölçümleme yöntemlerinin yanı sıra, datanın pazarlama ve müşteri kazanımında efektif kullanımına yönelik strateji ve uygulamaları uzman konuşmacıların anlatımı ve örnek çalışmalarla ele alındı.

Konferansta bir konuşma yapan MMA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komitesi Eşbaşkanı Fırat Ertem, mobil teknolojilerin getirdiği dönüşümün, tüm dünyada 21. Yüzyılın en önemli sosyal dinamikleri arasında görüldüğünü ifade etti. Fırat Ertem, yıl boyu sürecek şekilde yapılandırılan MMA Türkiye eğitim programıyla, bu dinamiğin ekonomik faydaya dönüşmesi için bu eğitimlerden yarar sağlayacak tüm firmalara ulaşmanın planlandığını belirtti.

Sektörel organizasyonlarda paylaşılan örnek çalışmaların, bilgi verici olduğu kadar ilham kaynağı da olduğunu ifade eden Ertem, MMA’in Global açılış videosunda yer alan kampanyaların MMA The Smarties ödül programını kazananlar arasından seçildiğini ve aralarında Türkiye’den örneklerin de yer aldığını aktardı; MMA’in inovasyon, yaratıcılık ve başarıyı ödüllendiren ödül programı The Smarties’in başvurularının devam ettiğini de hatırlattı.


bottom of page